Міч Макконел, глава республіканської більшості Сенату — верхньої палати американського парламенту, — заявив, що не проти виклику додаткових свідків під час розгляду імпічменту президента США, але і не квапиться заслухати нові свідчення.

Про це повідомляє Associated Press.

«Ми ще не виключили можливість виклику свідків, — сказав Макконел в ефірі Fox News. — Ми сказали: вирішімо цю справу так само, як і з президентом [Білом] Клінтоном. Справедливість означає справедливість».

Серед свідків може бути й державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео, який нещодавно заявив, що готовий надати свої свідчення у справі імпічменту президента Дональда Трампа. Тоді Помпео також додав, що готовий буде надати необхідні документи, «якщо це буде доцільним і цього вимагатиме закон».

Зазначається, що нині між демократами, які ініціювали процедуру імпічменту, і республіканцями, які підтримують президента, виник конфлікт щодо розгляду питання усунення Трампа з посади в Сенаті.

Правила імпічменту передбачають, що засідання верхньої палати Конгресу щодо цього питання має початися наступного ж дня (за винятком неділі) після відповідного звернення Палати представників, яка оголосила імпічмент президенту.

Поки що спікерка нижньої палати Конгресу демократка Ненсі Пелосі не квапиться з цією процедурою. Вона побоюється, що республіканці, які мають у Сенаті більшість, проголосують за розгляд імпічменту за скороченою процедурою — тобто без заслуховування нових свідків і можливих додаткових доказів.

Сам Макконел прямо заявляв, що співпрацюватиме з Білим домом у справі імпічменту президента США, через що демократи в Конгресі вже закликали його до самовідводу під час слухань у справі імпічменту в Сенаті.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних із оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile