УКРАЇНА

Луценко підтвердив, що ГПУ отримала доступ до телефону журналістки Бердинських

15 вересня, 2018 15:14
УКРАЇНА/Луценко підтвердив, що ГПУ отримала доступ до телефону журналістки Бердинських
Зберегти
Вигляд
Генпрокурор України Юрій Луценко підтвердив, що однією із журналістів, які є свідками у справі директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, є Христина Бердинських.

Генпрокурор України Юрій Луценко підтвердив, що однією із журналістів, які є свідками у справі директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, є Христина Бердинських. Також він підтвердив, що Генпрокуратура отримала доступ до даних її телефону.

Про це Луценко заявив у кулуарах під час на 15-й щорічній зустрічі «Ялтинської Європейської Стратегії» (YES).

На запитання журналістки Бердинських, чи радився з ним слідчий, коли звертався до суду для отримання даних із телефонів журналістів, Луценко відповів: «Мені доповідали про те, що така необхідність виникла, а пан Ситник, пан Углава і журналісти відмовилися від дачі показів»

 

Раніше Луценко заявив, що Ситнику оголосять підозру у справі щодо можливого розголошення даних після отримання відповіді мобільного оператора щодо інформації з телефонів журналістів.

За словами Генпрокурора, на одній із закритих зустрічей керівництва НАБУ з журналістами хтось із журналістів записав, а потім виклав в інтернет те, що там відбувалося.

Раніше повідомлялося, що Ситник не виключив, що його можуть затримати у справі про розголошення держтаємниці, у межах якої прокуратура отримала доступ до телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

У Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки Наталії Седлецької.

Депутати звернулися до Луценка через дозвіл на доступ до телефону журналістки «Схем».

Луценко особисто запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч після надання ГПУ доступу до її телефону. У відповідь журналісти «Радіо Свобода» запросили генпрокурора до них у прямий ефір, однак він не погодився.

У ГПУ заявили, що журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ.

Також журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Справу щодо можливого розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником порушили 16 листопада 2017 року. За даними слідства, Ситник також міг розголосити інформацію, яка призвела до порушення недоторканності приватного життя особи, таємниці її листування тощо.

Зазначимо, що 13 листопада 2017 року на сайті «Обозреватель» з’явився аудіозапис, де людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідає журналістам «деталі деяких резонансних справ». Зокрема, про дані «прослушки» у справі екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика, вкрадені гроші Януковича, справу колишнього депутата Миколи Мартиненка.

За словами Генпрокурора частина прослушки оповідала про інтимне життя однієї з фігурантів справи. Особа, про яку розголосили ці інтимні дані, написала заяву.

За словами Луценка, зараз ця справа обтяжена тим, що ніхто — ні Ситник, ні його заступник, ні журналісти — не кажуть, коли це відбулося. А дата потрібна для того, щоб прописати відповідну підозру. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро

Пов`язані новини