За розрахунками Оператора газотранспортної системи України, через будівництво «Турецького потоку» Україна щороку недоотримуватиме близько 450 мільйонів доларів від транзиту газу до Південної Європи та Туреччини.

Про це повідомив голова Оператора ГТС Сергій Макогон під час брифінгу 9 січня.

«За нашими розрахунками це близько 450 мільйонів доларів на рік — це не можна назвати збитками. Не просто не заробимо ці гроші. Як ми будемо компенсувати? Ми шукатимемо нові ринки», — повідомив Макогон.

Вплив на макроекономічну ситуацію наявності транзиту газу до решти Європи в Операторі ГТС оцінили у 2% ВВП України на рік.

Напередодні голова Оператора ГТС зазначив, що у 2020 році обсяги транзиту російського газу через Україну впадуть. Причиною цього є запуск «Турецького потоку», яким російський газ мають транспортувати до Південної Європи в обхід України. Обсяги зниження транзиту складуть близько 15 мільярдів кубометрів.

Крім цього трубопроводу Росія будує ще трубопровід на півночі — «Північний потік-2». Однак його будівництво заморозили через санкції США.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: