Ідею створення єдиної Української помісної церкви підтримують 28% парафіян Української православної церкви Московського патріархату

Згідно з дослідженням, 15% парафіян УПЦ МП ставляться до автокефалії української церкви «цілком позитивно», ще 13% — «швидше позитивно». 10% респондентів з числа парафіян УПЦ МП заявили, що їм байдуже, 9% зазначили, що їм важко відповісти на це запитання.

«Зовсім негативно» до ідеї створення єдиної Української помісної церкви ставляться 40% парафіян, а ще 13% — «швидше» негативно.

Фото: Інфографіка: Соціологічна група «Рейтинг»

В опитуванні взяли участь 2 тисячі респондентів старше 18 років. Дослідження проводилося з 27 вересня по 4 жовтня 2018 року. Помилка репрезентативності — не більше 2,2%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Православна «міграція»: 10 питань про перехід парафій до нової церкви


Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Зокрема, Константинополь скасував указ 1686 року про підпорядкуванні Київської митрополії Московському патріархату.

Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Російська православна церква 15 жовтня офіційно розірвала відносини з Константинополем. Це стало відповіддю на рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Україні.

У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.

В Українській православній церкві Московського патріархату вважають, що Російська православна церква відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: