Світ / Європа

Макрон услід за Трампом скасував візит на економічний форум у Давосі

Reuters
Світ/Європа/Макрон услід за Трампом скасував візит на економічний форум у Давосі
Зберегти
Вигляд
Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що не братиме участі у Всесвітньому економічному форумі у Давосі у Швейцарії, повідомляє Reuters з посиланням на Адміністрацію президента країни.

Макрон послався на «напружений графік», у тому числі дебати, розпочаті у відповідь на протести «жовтих жилетів».

Зокрема, в Адміністрації повідомили, що 21 січня Макрон проведе другий етап ініційованої ним зустрічі з лідерами бізнесу у Версалі.

Раніше президент США Дональд Трамп скасував свій візит на форум в Давосі у у зв'язку з так званим «шатдауном», який розпочався у США через відмову демократів схвалити бюджет.

Зазначимо, 5 січня у Франції відновилися акції протесту «жовтих жилетів». Планувалося, що акції протесту будуть мирними.

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні платита податкові пільги.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Пов`язані новини