УКРАЇНА

Манафорт заплатив понад $4 млн за звіт, у якому заперечувалося переслідування Януковичем Тимошенко

15 вересня, 2018 15:46
УКРАЇНА/Манафорт заплатив понад $4 млн за звіт, у якому заперечувалося переслідування Януковичем Тимошенко
Зберегти
Вигляд
Екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт заплатив 4,6 мільйонів доларів за звіт, у якому заперечувалося переслідування Януковичем Юлії Тимошенко.

Екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт заплатив 4,6 мільйонів доларів за звіт, у якому заперечувалося переслідування Януковичем Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у тексті обвинуваченнь спеціального прокурора США Роберта Мюллера, яке оприлюднило видання The New York Times.

Як зазначається у тексті звинувачень, Манафорт знав, що тогочасна влада України не схоче розкривати вартість звіту.

Він заплатив за звіт понад 4 мільйони доларів через один зі своїх офшорних рахунків, аби не розкривати реальну вартість звіту.

Представники української влади тоді повідомили, що вартість звіту — 12 тисяч доларів.

Також звіт представили як незалежну оцінку, що було «ефективним інструментом лобіювання Манафортом Януковича», зазначено у тексті обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко — нові факти з розслідування The Guardian.

14 вересня екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень.

Зранку 14 вересня повідомляли, що Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером.

9 вересня стало відомо, що адвокати Пола Манафорта обговорили з американськими прокурорами умови угоди зі слідством, щоб уникнути другого етапу суду, який має відбутися у вересні у Вашингтоні.

Нагадаємо, другий суд над Манафортом розпочнеться 17 вересня і стосуватиметься його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

На наступному судовому процесі щодо Манафорта представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.

Як повідомила в ефірі Громадського журналістка української служби «Голосу Америки» Тетяна Ворожко, на наступному етапі судового процесу Манафорту висуватимуть 7 звинувачень. Вони стосуватимуться того, що він не зареєструвався як лобіст,який працює на іноземні інтереси, надавав неправдиві свідчення, тиснув на свідків, а також відмивав гроші.

Також Ворожко зазначила, що за мірками американського правосуддя, перший судовий процес щодо Манафорта завершився досить швидко: він тривав три тижні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист  Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

 

Пов`язані новини