Світ / Сусідні країни

Медведчук нещодавно приїжджав у Москву і ставив питання про звільнення моряків — Путін

Світ/Сусідні країни/Медведчук нещодавно приїжджав у Москву і ставив питання про звільнення моряків — Путін
Зберегти
Вигляд
Президент Росії Володимр Путін заявив, що лідер проросійського руху «Український вибір» Віктор Медведчук приїздив в Росію для обговорення питання звільнення захоплених українських моряків.

«Пан Медведчук за дорученням Порошенка, до речі, постійно цим займається (ред. – обміном полонених). Він зовсім недавно приїжджав у Москву та ставив питання про звільнення українських воєнних, затриманих в Керченській протоці, точніше в Чорному морі. Але я сказав, що ці питання можна буде вирішувати після завершення кримінальної справи», — сказав Путін.

Агресію Росії в Керченській протоці Путін назвав напад «провокацією» з боку України та зазначив, що Україні вона потрібна була для виборів.

   

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Пов`язані новини