Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей під час свого виступу в парламенті 21 січня анонсувала перемовини з депутатами, аби зрозуміти їхні вимоги щодо ірландського кордону.

Вона зазначила, що країна під час виходу з Європейського Союзу повинна виконувати Белфастську угоду та не дозволити утворення жорсткого кордону між країною Ірландією та частиною королівства — Північною Ірландією. Та додала, що обговорить питання кордону з депутатами.

«Цього тижня я говоритиму з колегами, включно з «Північноірландськими юніоністами», про те, як ми можемо виконати наші зобов’язання перед народом Північної Ірландії і Ірландії», — сказала Мей.

Вона зазначила, що після обговорення з депутатами вона надасть ЄС підсумки перемовин.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей також заявила, що другий референдум щодо виходу країни з Європейського Союзу проводити не будуть.

Також Мей заявила, що Британія скасовує плату в 65 фунтів стерлінгів для громадян Європейського Союзу, які вирішать лишитися в країні після її виходу з ЄС.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Що британці за кордоном думають про Brexit?

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Раніше міністр з питань Brexit заявляв, що уряд Британії не має наміру відтерміновувати вихід з ЄС.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС.

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Поділитись: