Американська компанія Microsoft призупинила перемовини щодо купівлі китайської соціальної мережі TikTok після заяв президента США Дональда Трампа, що він не підтримує таку угоду. Голова Білого дому побоюється, що соцмережа збиратиме дані про американських користувачів і передаватиме їх китайській владі.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, які ознайомлені з цим питанням.

Перемовини щодо купівлі соцмережі не припинили повністю, але призупинили. Сторони наразі намагаються з’ясувати позицію Білого дому.

Також зазначається, що заяви президента змусили TikTok піти на додаткові поступки, зокрема погодитися створити 10 тисяч робочих місць у США протягом наступних трьох років. Але поки не зрозуміло, чи зможе це переконати Трампа. 

Напередодні американський лідер заявив, що може використати економічні важелі впливу або свої виконавчі повноваження, щоб заборонити TikTok у США та не підтримує придбання соцмережі американськими компаніями. Трамп побоюється, що соцмережа збиратиме дані про американських користувачів і передаватиме їх китайській владі.

Перед цим у низці ЗМІ, зокрема Reuters та Bloomberg, з'явилися повідомлення про те, що Microsoft (компанія з США) веде переговори про купівлю TikTok у пекінської компанії ByteDance.

Як повідомляє Reuters з посиланням на 2 джерела, китайський ByteDance вирішив розділити бізнес і продати частину у США, щоб соцмережу не закрили.

Держсекретар Майк Помпео на початку липня заявив, що адміністрація Трампа розглядає питання заборони китайських додатків, включаючи TikTok, через проблеми національної безпеки.

Нагадаємо, 11 липня керівництво компанії Amazon випустило розпорядження для співробітників видалити додаток TikTok з усіх пристроїв, що мають доступ до корпоративної пошти. Потім, щоправда, заявили, що наказ був помилковим.

29 липня керівник TikTok Кевін Маєр оголосив про відкриття своїх алгоритмів для фахівців: так вони зможуть відстежувати модерацію контенту в реальному часі й переконатися, що «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

Раніше TikTok і ще 58 китайських додатків заборонила Індія на тлі зростання напруження між двома країнами. Приводом до цього став інцидент на спірній прикордонній території, внаслідок якого загинули щонайменше 20 індійських військових.

TikTok — це створений у 2017 році проєкт китайського стартапу ByteDance, соцмережа з короткими відео (15-60 секунд) з музикою на найрізноманітніші теми. В основному нею користується молодь.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення її встановили понад 2 мільярди разів.

Поділитись: