Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про можливе закінчення будівництва ще не збудованого аеропорту між Дніпром та Запоріжжям за 2-3 роки.

Про це Омелян заявив на прес-конференції в Міністерстві інфраструктурі 20 листопада, передає кореспондентка Громадського.

Фінансування будівництва нового аеропорту з робочою назвою «Придніпров’я» неподалік Дніпра та Запоріжжя заплановане поправкою до проекту бюджету на 2019 рік.

Голова Дніпровської ОДА Гліб Пригунов раніше зазначав, що новий аеропорт — «задача від Порошенка».

«У 2019 з державного бюджету виділять кошти на будівництво нового аеропорту в селищі міського типу Солоному. Окремим рядком в держбюджеті за ініціативою Президента передбачені 200 млн грн. На останній нараді з Кабміном була поставлена задача від Петра Порошенка про те, що в Дніпрі повинен бути сучасний аеропорт. Робоча назва аеропорту — «Придніпров'я», — вказав Пригунов.

Очікується, що аеропорт об’єднає пасажирські потоки з Дніпропетровської та Запорізької областей та стане «пасажирським хабом».

Зазначимо, що відповідно до останньої редакції законопроекту про державний бюджет на 2019 рік коштів на будівництво аеропорту передбачено не було. Відповідну поправку мають затвердити депутати під час голосування бюджету у другому читанні, яке має відбутися 22 листопада.

Раніше повідомлялось, що будівництво аеропорту у Дніпрі було однією з вимог президента України Петра Порошенка щодо бюджету на 2019 рік.

Нагадаємо, що раніше Порошенко заявляв, що не підпише закон про бюджет на 2019 рік, якщо там не врахують його вимог.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутати правки вносити неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент у першому читанні схвалив закон, що запроваджує середньострокове бюджетне планування (на 3 роки).

Також 8 листопада парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу що підвищують ставки деяких податків та запроваджують жорсткіші правила щодо безмитного ввезення посилок в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile