Потенційне втручання новообраного президента України Володимира Зеленського у судові процеси щодо націоналізації ПриватБанку матиме вкрай негативні наслідки для кредитних рейтингів України та ускладнить процес запозичення державою коштів.

Про це повідомили у міжнародному рейтинговому агентстві Moody’s, передає Reuters.

«Будь-яка загроза для цього процесу (націоналізації ПриватБанку — ред.), така як потенційне втручання нового президента у судову справу на користь колишнього власника Ігоря Коломойського, матиме миттєвий та серйозний негативний результат у проведенні реформ», — йдеться у звіті Moody’s.

Там зазначають, що рішення апеляційних судів на користь Коломойського матиме негативні наслідки для кредитного рейтингу України. Як наслідок, це спричинити складнощі у залученні державних позик, необхідних для погашення боргів. Непогашення державного боргу загрожує дефолтом.

Раніше в інтерв'ю Громадському інвестиційний банкір Сергій Фурса повідомив, що судами щодо націоналізації ПриватБанку Коломойський хоче домогтися позитивного рішення суду щодо зняття всесвітнього замороження активів. Голова ПриватБанку повідомив, що єдиним способом змінити власника ПриватБанку є його приватизація міжнародними інвесторами.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.

Поділитись: