Міжнародний валютний фонд не має і не може мати механізмів впливу на Антикорупційний суд, створення якого 7 червня підтримала Верховна Рада.

Міжнародний валютний фонд не має і не може мати механізмів впливу на Антикорупційний суд, створення якого 7 червня підтримала Верховна Рада.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

«Насправді немає механізмів прямого впливу МВФ на цю інституцію, МВФ в принципі не делегує ні представників до громадської ради міжнародних експертів, і не буде цього робити як фінансова інституція. І ніяк технологічно прописати не можна, що МВФ може щось робити поза українськими законами... Він не може цього робити в принципі. Тобто ми маємо говорити фактами, а не міфами», — сказав Юрчишин.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile