У Міністерстві внутрішніх справ Великої Британії не планують запроваджувати санкції проти Росії у справі отруєння Скрипаля, доки країна не вийде зі складу Євросоюзу.

У Міністерстві внутрішніх справ Великої Британії не планують запроваджувати санкції проти Росії у справі отруєння Скрипаля, доки країна не вийде зі складу Євросоюзу.

Про це заявив заступник голови МВС Британії Бен Воллес, передає Тhe Telegraph.

Воллес пояснив це рішення тим, що поправку до ухваленої британської версії «акту Магнітського» варто застосувати після Brexit. Це дозволить створити нові методи санкційного тиску, які зараз не можна запровадити через необхідність отримання згоди інших членів Союзу.

Тhe Telegraph зауважує, що Воллес не пояснив, з якого саме часу Британія зможе запровадити власні санкції. Очікується, що країна вийде з ЄС у березні 2019 року, проте перехідний період продовжиться до кінця 2020-го.

24 травня 2018 королева Британії затвердила лондонський варіант «закону Магнітського».

«Закон Магнітського», схвалений парламентом Британії, схожий на канадський та американський, він глобальніший і застосовується не тільки щодо громадян РФ, а й до інших порушників прав людини з усього світу. Британський «закон Магнітського» також передбачає розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.

Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році його знайшли мертвим у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список Магнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ. 

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.

Сполучені Штати, Франція, Німеччина та Канада дійшли спільної думки з Британією про те, що російська влада «майже безсумнівно» погодила отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова.  Британія запевняє — це офіцери розвідки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile