Міністри закордонних справ країн-донорів України виступили з позицією змінити закон про Антикорупційний суд та привести його у відповідність до рекомендацій Венеційської комісії.

Міністри закордонних справ країн-донорів України виступили з позицією змінити закон про Антикорупційний суд та привести його у відповідність до рекомендацій Венеційської комісії.

Про це заявили, зокрема, міністри закордонних справ Британії, Естонії та Ірландії під час Другої міжнародної конференції з питань реформ в Україні, що відбувається у Копенгагені.

«Дуже важливо, щоб Антикорупційний суд мав можливість розглядати усі справи, що підпадають під його юрисдикцію, у тому числі ті, розгляд яких розпочався у судах загальної юрисдикції», — зазначив міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон.

В той же час, представники МЗС, присутні на зустрічі, закликали український уряд створити Антикорупційний суд, який би відповідав вимогам українського громадянського суспільства.

Про необхідність внести правки щодо апеляції, які може розглядати Антикорупційний суд, повідомляли у МВФ. Також про це заявляли представники антикорупційних організацій.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що Кабмін вже відкладав підвищення цін на газ для населення.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Крім цього, в МВФ повідомили, що ведуть переговори з українською владою про необхідність перегляду рівня цін на газ та створення Антикорупційного суду.

Також Нафтогаз підвищив ціни на газ для підприємств вдруге за останні 3 місяці. Зокрема, у травні ціни на газ зросли на 5,2-5,5%, а з червня ціна підвищеться ще на майже 10%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile