УКРАЇНА

МЗС України вітає перейменування Македонії

18 червня, 2018 15:59
УКРАЇНА/МЗС України вітає перейменування Македонії
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України вітає підписання договору між Грецією та Македонії щодо перейменування колишньої югославської республіки в Республіку Північна Македонія.

Міністерство закордонних справ України вітає підписання договору між Грецією та Македонії щодо перейменування колишньої югославської республіки в Республіку Північна Македонія. 

Про це йдеться в офіційному коментарі відомства. 

«Підписання зазначеного документа сприятиме зміцненню безпеки, створенню клімату взаємної довіри та партнерства не тільки в Балканському регіоні, але і на всьому Європейському континенті», — йдеться у повідомленні.

Також у МЗС вважають, що «це важливе рішення відкриває нову еру в македонсько-грецьких відносинах».

«Договір є прикладом готовності керівництва Македонії та Греції вирішувати важливі питання цивілізованим шляхом, у відповідності до європейських цінностей та підходів», — відзначили у відомстві.

Нагадаємо, 17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни.

Раніше повідомлялося, що президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія. 

 Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

Пізніше македонський премєр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

В угоді прописанні пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Нагадаємо, у Македонії представники опозиційної партії VMRO-DPMNE висловили протест проти зміни назви країни на  «Республіка Ілінденська Македонія», що підриває перспективу вирішення суперечки з Грецією, яка стоїть на заваді вступу країни до Європейського Союзу та НАТО. 

Під час саміту «ЄС—Західні Балкани» премєр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, про досягнення згоди з грецькими лідерами  щодо нової назви країни, стосовно якої між двома державами відбувалися суперечки протягом понад 25 років.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Пов`язані новини