Рішення надавати громадянство РФ окремим категоріям українців за спрощеною процедурою є порушенням міжнародного права і суверенітету України.

Про це заявили в Міністерстві закордонних справ України.

Відомство засудило відповідний указ, підписаний президентом Росії Володимиром Путіним.

МЗС наголосило — цей і попередні документи, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства у протиправний спосіб, були, є та будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не визнаватимуться українською стороною.

«Особливо цинічною є задекларована мета ухвалених російською стороною рішень — «захист прав і свобод людини і громадянина», оскільки права і свободи громадян України почали грубо порушуватися з початком російської збройної агресії та окупації Російською Федерацією частини суверенної території України — Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, а також окремих районів Донецької та Луганської областей України», — йдеться в заяві відомства.

МЗС вимагає від Росії скасувати всі рішення щодо протиправної паспортизації. У відомстві додали, що залишають за собою право «на вжиття ефективних заходів для захисту національної безпеки».

«Очікуємо від наших міжнародних партнерів посилення санкцій проти кремлівського режиму. Відповідна нота протесту буде невідкладно вручена російському МЗС», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, Путін спростив отримання російського громадянства деяким категоріям українців.

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 29 квітня в Новошахтинську в Ростовській області відкрився центр видачі російських паспортів жителям окремих районів Луганської області.
Поділитись: