Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з початком функціонування у Ростовській області Російської Федерації центрів видачі російських паспортів жителям тимчасово окупованих Росією території Донецької та Луганської областей.

МЗС України назвало відповідні протиправні рішення Кремля юридично нікчемними та звернулося до міжнародних партнерів із закликом не визнавати й не приймати документи, видані Російською Федерацією громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях, а також будь-які правочини, здійснені з такими документами.

«Своїми діями Росія наочно демонструє свою абсолютну зневагу до норм і принципів міжнародного права. Свідомо обравши курс на ескалацію, Російська Федерація також фундаментально підриває Мінські домовленості, стороною яких вона є», — наголосили у відомстві.

. «Категорично вимагаємо від Російської Федерації невідкладно припинити міжнародно протиправні діяння проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, скасувати зміни до федеральних законів РФ з питань громадянства в частині полегшення процедури його набуття для громадян України, а також укази президента Росії від 24 квітня 2019 року № 183 і від 18 лютого 2017 року №74 та усі рішення, прийняті на їх виконання», — йдеться у заяві міністерства.

Також МЗС України вкотре закликало посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль з метою дотримання ним норм і принципів міжнародного права, зокрема розширенням персональних і секторальних санкцій.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 29 квітня в Новошахтинську в Ростовській області відкрився центр видачі російських паспортів жителям окремих районів Луганської області.
Поділитись: