Кабінет міністрів України передав до Фонду державного майна ще 76 державних підприємств для підготовки до приватизації. Загалом до продажу інвесторам готують 415 державних компаній.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Сьогодні ми передали ще 76 державних підприємств на приватизацію. Загалом передали вже 415 із 500 державних підприємств, які маємо передати Фонду держмайна до кінця року», — повідомив Гончарук, передає прес-служба Кабміну.

В уряді очікують, що приватизація цих державних компаній може принести державі близько 6 мільярдів гривень доходів. Продаж буде відбуватися в межах малої приватизації, тобто через систему «Prozorro.Продажі». Загалом в уряді планують передати на приватизацію 500 державних компаній.

Раніше на приватизацію передали 339 державних компаній. Також в уряді підрахували, що 1261 державне підприємство в Україні фактично не провадить жодної діяльності та є банкрутом, тому в уряді планують їх ліквідувати.

На приватизацію уряд планує виставити 1006 державних підприємств, ще 766 держкомпаній буде визначено як стратегічні, а їхню приватизацію буде заборонено.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив передати щонайменше 500 держкомпаній на приватизацію до кінця 2019 року.

Раніше стало відомо, що уряд почав підготовку до приватизації близько 800 держкомпаній. Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3,4 тисячі підприємств.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній. У цьому переліку перебувала більшість збиткових держпідприємств.

Зазначимо, що програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.

Поділитись: