Після огляду китайськими медиками на борт, який сьогодні, 19 лютого, евакуйовував українців та іноземців із Уханя, не пустили чотирьох людей. Нині вони перебувають під наглядом китайських лікарів і на постійному зв’язку з українськими консулами.

Як повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України, про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«На борт допущені люди без симптомів гострої респіраторної інфекції», — додав він. За словами чиновника, після медичного огляду китайською стороною на літак не допустили чотирьох людей, з них — троє українців та іноземка.

Раніше державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заєць заявив, що на евакуацію в Ухані з’явилися всі 48 заявлених громадян України та 29 іноземців. Таким чином, усього на борт допустили 73 людей.

«Ті, кого не було допущено до евакуації, знаходяться під наглядом китайських лікарів та перебувають на постійному зв'язку з консульською службою», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, літак авіакомпанії SkyUp вночі 19 лютого вилетів з аеропорту «Бориспіль» о 2:50 для евакуації українців та іноземців з Уханя. Повернення літака очікують у четвер, 20 лютого, о 8 годині ранку.

Увечері 18 лютого в Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що поки не визначились, де перебуватимуть на обсервації люди, яких евакуюють з провінції Хубей. Очільниця МОЗ Зоряна Скалецька відмовилась сказати, куди саме повернеться літак із міркувань безпеки.

Пізніше заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль відмовився розповісти, в яких чотирьох лікарнях облаштують карантин для тих, кого евакуюють з провінції Хубей. Водночас запевнив, що вони обладнані всім необхідним.

За останніми даними, кількість людей, які одужали після інфікування китайським коронавірусом, зросла до 14 642. Також відомо про 2 012 летальні випадки. Загальна кількість інфікованих збільшилась до 75 199 людей.

Поділитись: