На Вінниччині ще три парафії УПЦ МП вирішили приєднатися до ПЦУ
Парафіяни Свято—Покровського храму та храму Чуда архістратига Михаїла у Вінницькій області вирішили приєднатися до новоствореної Православної церкви України. Про це повідомляє прес—служба Вінницької єпархії ПЦУ.
«Парафіяни Свято-Покровського храму села Блажіївка Козятинського району разом із настоятелем протоієреєм Олегом Соць одностайно ухвалили рішення залишити юрисдикцію УПЦ МП і приєднатися до Православної церкви України», — зазначили у єпархії.
Раніше про перехід до ПЦУ заявили ще дві парафії. Зокрема, парафія храму Чуда архістратига Божого Михаїла в Хонях смт Вороновиця Вінницького району та інша парафія о. Володимира — у селі Іванівка.
Такі рішення ухвалили після обговорення на загальних зборах релігійної громади. Зокрема, в храмі Чуда архістратига Михаїла за долучення до ПЦУ проголосували 60 парафіян разом з настоятелем протоієреєм Володимиром Мельниковичем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.
У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: