У зв’язку із запровадженням карантину та підвищенням попиту українців на зняття готівки, Національний банк вирішив до 1 травня не стягувати з банків плату за підкріплення їх готівкою.

Про це повідомляють у пресслужбі НБУ.

«Національний банк здійснюватиме підкріплення банків готівкою безкоштовно (до 01 травня 2020 року) та враховуватиме їх потреби щодо сум і кількості готівки. Запаси готівки Національного банку є достатніми для забезпечення потреб економіки країни», — йдеться у повідомленні.

Нацбанк закликає українців за можливості не користуватися готівкою та розраховуватися безготівково. Ту ж готівку, яку НБУ надсилатиме банкам для того, аби вони могли видавати її населенню, будуть зберігати у сховищах протягом 14 днів та лише згодом оброблюватиме за допомогою спеціальних машин.

«Після контакту з банкнотами та монетами слід ретельно вимити руки і не торкатися обличчя. Також варто періодично дезінфікувати платіжні картки, смартфони, платіжні термінали, інші мобільні пристрої, які використовуються для безготівкової оплати», — зазначають в НБУ

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: