Окружний адміністративний суд Києва, який ухвалив рішення визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку, не мав права на розгляд цього позову.

Такі висновки зробила Національна академія правових наук України, передає «НВ Бізнес», посилаючись на відповідний документ, яким володіє редакція видання.

Так, у висновку академії стверджується, що «договір купівлі-продажу акцій банку від 21 грудня 2016 року, укладений між акціонерами ПриватБанку і державою Україна в особі Міністерства фінансів України в межах націоналізації, є не адміністративним, а господарським договором. Тобто ця суперечка є корпоративною і повинна вирішуватися у господарському суді за місцезнаходженням компанії, тобто ПриватБанку».

«З огляду на те, що адміністративний суд явно вважає, що оспорюваний договір є адміністративним, Національна академія правових наук України висловлює свою думку щодо адміністративно-правової природи договору, умовами якого передбачено виведення з ринку неплатоспроможного банку за участю держави у спосіб, передбачений статтями 39, 41−1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», — йдеться у висновку Академії.

Нагадаємо, що за декілька днів до президентських виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США. Водночас у Нацбанку підрахували, що наразі компанії Коломойського винні банку 240 мільярдів гривень.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Поділитись: