У Національній поліції заявили про зникнення низки речових доказів у справах про замахи на активістів на Одещині.

Про це заявив заступник голови Національної поліції — начальник Головного слідчого управління Віталій Невгад під час засіданні Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування нападу на Катерину Гандзюк, повідомляє «Лівий берег».

«Так, такий факт дійсно відбувся. За цією ситуацією було проведено службове розслідування. За результатами службового розслідування низку співробітників звільнено з органів Національної поліції. Матеріали і висновки службового розслідування направлено за територіальністю в ДБР, яким свого часу внесена інформація в ЄРДР і розпочато розслідування. Якщо буде встановлено, що дії співробітників поліції мають ознаки складу злочину, вони понесуть кримінальну відповідальність», — сказав він.

Невгад також зазначив, що втрата речових доказів стосується трьох кримінальних проваджень.

«Мається на увазі три кримінальні провадження в епізоді, який об'єднаний в одне кримінальне провадження... Крім ситуації в Одесі, фактично нами не було встановлено фактів відсутності або кримінальних проваджень, або речових доказів», — підкреслив він.

Водночас, народний депутат Борислав Береза заявив, що має намір направити в Нацполіцію повідомлення для розслідування фактів систематичного зникнення впродовж трьох років речових доказів у справі активістки Валентини Макарової в Києві.

6 листопада 2018 року Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів.

Зазначимо, 5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

Депутат Верховної Ради Мустафа Наєм заявив, що фракція Блоку Петра Порошенка відмовилася його висувати до тимчасової слідчої комісії з розслідування нападу на заступницю міськоголови Херсона Катерину Гандзюк на прохання депутатки Ірини Луценко. Вона ж назвала це брехнею.

Про створення тимчасової слідчої комісії почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.

Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile