Федеральний суд США у Нью-Йорку задовольнив позов Нафтогазу та дозволив компанії отримати доступ до інформації про активи та майно, які Газпром має у Європі. Ці активи Нафтогаз має намір конфіскувати.

Зокрема, нью-йоркський суд погодив позови Нафтогазу до:

  • GLAS Americas LLC (фінансова компанія, яка володіє інформацією про те, де знаходяться акції компанії, що будує «Північний потік-2»
  • Deutsche Bank Trust Company Americas — американське представництво Deutsche Bank, у якому Газпром має свої рахунки. Цю компанію зобов'язали надати інформацію про номери рахунків, які має Газпром у Швейцарії, щоб домогтися їхнього замороження.
  • Bank of New York Mellon — банк, який обслуговує програми Газпрому та має інформацію про його операції з дочірніми компаніями. Нафтогазу необхідна ця інформація, щоб подати у Нідерландах позов проти Газпрому про стягнення збитків, заподіяних протиправним виведенням активів з власності Газпрому. Bank of New York також може мати інформацію про місцезнаходження акцій «Північного потоку-2» та дані про банківські рахунки Газпрому у Швейцарії.

«Найближчими днями Нафтогаз направить цим компаніям відповідні повістки», — повідомили в Нафтогазі.

Крім цього, триває розгляд справ за позовами Нафтогазу проти ще двох компаній. Рішення за цими позовами має оголосити суд у Південному окрузі штату Техас.

Раніше стало відомо, що суд Нью-Йорка підтвердив вимоги Нафтогазу до Газпрому.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах та їхнім коштом погасити близько 2,7 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Водночас, Газпром приховує інформацію про свої активи в Європі, через що українська газова компанія не могла заморожувати чи конфісковувати їх.

Напередодні стало відомо, що Нафтогаз подав позов у суд південного округу штату Техас проти Газпрому.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, суд у Швеції поновив рішення про примусове стягнення з Газпрому 2,6 мільярди доларів на користь Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі заявили, що не укладатимуть мирову угоду з Газпромом щодо Стокгольмського арбітражу.

10 листопада стало відомо, що швейцарський суд заборонив компаніям Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG які обслуговують та будують російські газопроводи «Північний потік» та «Північний потік-2» розраховуватись з російським Газпромом.

24 жовтня у Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларівна виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу. Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

5 червня суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток ПАТ Газпром у його голландських дочірніх компаніях.

Поділитись: