УКРАЇНА

НАТО стоїть пліч-о-пліч з Україною — генсек Альянсу про дії РФ в Азовському морі

4 жовтня, 2018 00:05
УКРАЇНА/НАТО стоїть пліч-о-пліч з Україною — генсек Альянсу про дії РФ в Азовському морі
Зберегти
Вигляд
Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтеберг заявив, що НАТО стоїть пліч-о-пліч з Україною, зокрема в Азовському морі, де Росія дестабілізує ситуацію.

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтеберг заявив, що НАТО стоїть пліч-о-пліч з Україною, зокрема в Азовському морі, де Росія дестабілізує ситуацію.

Про це генсек Альянсу сказав перед засіданням міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі, передає «Радіо Свобода».

«Ми бачимо, які перешкоди руху суден чинить російська військова присутність в Азовському морі, в Криму та будівництво нею мосту. Все це є перешкодою нормальному судноплавству. Продовжується кампанія, що націлена на підрив стабільності в Україні. Оскільки ми підтримуємо українську стабільність, суверенітет і територіальну цілісність, ми стоїмо з Україною пліч-о-пліч», — наголосив Столтенберг.

Крім того, він нагадав, що всі члени НАТО підтримують Україну у практичній і політичній сферах, а також не визнають незаконної анексії Криму.

Нагадаємо, підрозділи Міністерства внутрішніх справ України планують посилити свою присутність у Азовському морі через дії Росії.

Раніше повідомлялося, що США передали Україні перші два патрульні катери типу Island, які стануть частиною флоту України в Азовському морі.

Нагадаємо, ввечері 23 вересня два кораблі ВМС України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

22 вересня російські кораблі почали супроводжувати українські судна «Донбас» та «Корець», які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Раніше уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148. У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі

Пов`язані новини