Президент Петро Порошенко стверджує, що у зв’язку з введенням воєнного стану жодних обмежень не буде. Про це Порошенко заявив під час інтерв’ю телеканалу «Україна».

«Якщо не буде відкритого вторгнення Росії, за межами ООС і адмінмежі з Кримом, я запевняю — ніяких обмежень не буде. Ніяких обмежень на зняття депозитів, ніяких сірників купувати не треба бігти чи солі», — сказав президент.

«Але для російських громадян будуть вводитися певні обмеження», — додав він.

Також глава держави підкреслив, що в областях, де запроваджено воєнний стан не будуть створюватися військові адміністрації. Замість цього, за його словами, будуть створені штаби оборони, які будуть займатися перевіркою обороноздатності, слідкувати за якістю технічного та воєнного оснащення армії та попереджати провокації зі сторони Росії.

«Це лише привентивна можливість, але якщо буде агресія, то буде часткова мобілізація, це вже будуть не «аватари» і дезертири, а підготовлені воїни з досвідом АТО — які мають професійну підготовку», — підкреслив Порошенко.

На його думку, Україна перебуває наразі під загрозою повномасштабної війни з Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Передвиборча агресія: чому Порошенко готує країну до війни

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почне діяти з 9:00 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

В указі про воєнний стан йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдовського кордону та узбережжя Чорного й Азовського морів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile