Світ

Глава МЗС Британії: Немає сумніву, що Росія відповідальна за Солсбері

12 квітня, 2018 15:31
Світ/Глава МЗС Британії: Немає сумніву, що Росія відповідальна за Солсбері
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що, безсумнівно, Росія відповідальна за замах на колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Солсбері.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що, безсумнівно, Росія відповідальна за замах на колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Солсбері.

Як повідомляє Reuters, таку заяву Джонсон зробив після того, як Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила, що в отруєнні Скрипалів використовували нервово-паралітичну речовину.  Водночас експерти не підтвердили, що це був саме «Новичок».

«Не може бути сумнівів у тому, що саме було використано, і немає альтернативного пояснення того, хто несе відповідальність», — зазначив Джонсон.

Він наголосив, що «лише Росія має відповідні засоби, мотив та дані».

Глава МЗС Британії додав, що Росія «зобов’язана надати відповіді».

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини