Невисвітлення подій за участі президента Петра Порошенка не було причиною усунення очільника Суспільного Зураба Аласанії. Про це повідомила голова Наглядової ради Тетяна Лебедєва та оприлюднила повний проект рішення про усунення Аласанії.

Лебедєва зазначила, що частину рішення (пункт 4) про невисвітлення подій за участі президента запропонував один з членів Наглядової, В'ячеслав Козак. Саме цей пункт лише частково увійшов до остаточного рішення.

У повному проекті рішення всього п'ять пунктів, які перераховують причини усунення Аласанії від керування компанією.

Відтак, Наглядова рада зазначила, що Аласанія в обхід статуту делегував виконавчі функції до директорату та зокрема, виконавчого директора. За даними Наглядової ради, на оплату роботи «дублюючих органів» за 15 місяців витратили понад 8 мільйонів гривень.

Другою причиною усунення в проекті зазначено «суперечливу фінансову політику».

«Компанія одночасно оголошує режим жорсткої економії, відправляє працівників у неоплачувані відпустки, при цьому проводить закупівлі, робить ремонти, виплачує премії», — зазначено в рішенні.

Третьою причиною названо неспроможність Аласанії «впорядкувати фінансову звітність компанії», через що нібито компанія-аудитор відмовилася надавати аудиторський висновок щодо фінансової звітності компанії.

Зазначимо, що частину рішення (пункти 4 і 5) спершу оприлюднив сам Зураб Аласанія. У них йшлося про невисвітлення телеканалом UA:Перший Хресної ходи, Генеральної асамблеї ООН у вересні 2018 та Міжнародного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» як причини усунення Аласанії від керівництва компанією. Двічі в пункті №4 підкреслено, що телеканал не висвітлив заходи за участі чинного президента Петра Порошенка: «з вкрай важливих питань, зокрема виступу президента України» і «за участі глави держави».

Зазначимо, що перераховані причини усунення Зураба Аласанії є частиною проекту рішення. Оригінал рішення ще не оприлюднювали. За словами голови Наглядової ради Суспільного Тетяни Лебедєвої, його опублікують за кілька днів.

Нагадаємо, ввечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зураб Аласанія у коментарі Громадському відмовився коментувати ситуацію.

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади»», — пояснив депутат.

Нагадаємо, у вересні минулого року Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Також повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Раніше правління НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

У липні минулого року НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Нагадаємо, на початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.


Поділитись: