Німеччина категорично проти розширення санкцій щодо Росії у зв’язку з її агресією стосовно України в Керченській протоці. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Він зазначив, що зараз розширення санкцій було б хибним сигналом, оскільки, насамперед, потрібно зосередити увагу на деескалації конфлікту між Україною і Росією.

«Нині потрібно думати про розрядку конфлікту. Тому я вважаю неправильно говорити зараз про нові санкції», — зазначив Маас.

На саміті 13-14 грудня Євросоюз розгляне питання продовження санкцій проти Росії, які запровадили раніше через анексію Криму. Термін дії цих санкцій спливає 31 січня.

У зв’язку із загостренням конфлікту у морі між Росією та Україною, країни Балтії й Польща можуть закликати до розширення санкцій проти РФ. Однак глава німецької дипломатії вважає, що такі ініціативи не матимуть підтримки.

«Я не бачу можливостей для консенсусу всередині ЄС щодо запровадження нових санкцій», — резюмував він.

Раніше повідомлялося, що Литва вирішила запровадити національні санкції проти Росії через агресію в Керченській протоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: