Уряди Німеччини та Великої Британії розглядають можливість запровадження нових санкцій проти Росії через масові хакерські атаки, до яких, на думку західних країн, причетні російські спецслужби.

Уряди Німеччини та Великої Британії розглядають можливість запровадження нових санкцій проти Росії через масові хакерські атаки, до яких, на думку західних країн, причетні російські спецслужби.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Міністр кабінету у британському уряді Девід Лідінгтон заявив виданню, що в разі необхідності Лондон, «сам по собі або, бажано, разом із союзниками», повинен бути готовим ухвалити нові обмежувальні заходи проти РФ.

Представник німецького уряду Штефан Зайберг розповів виданню, що Берлін обговорює з європейськими партнерами додаткові санкції проти Росії.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації.  Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ).  За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кібератаки глобального масштабу: кого і чому атакували російські хакери

5 жовтня у масштабних хакерських атаках РФ звинуватила Німеччина.

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

Згодом Канада також звинуватила Росію у хакерських атаках.

Нагадаємо, Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17. Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

У лютому 2018 року The Washington Post повідомило, що російські шпигуни здійснили хакерську атаку на Олімпіаду-2018 під час церемонії відкриття Ігор.

Російські спортсмени виступали на Зимовій Олімпіаді-2018 під нейтральним прапором. Такі обмеження для країни запровадили після допінгового скандалу.

Поділитись: