Німеччині потрібен «Північний потік-2» — голова об’єднання німецької промисловості

Німеччина не планує відмовлятися від будівництва «Північного потоку—2», адже їй необхідне ще одне джерело постачання газу.

Німеччина не планує відмовлятися від будівництва «Північного потоку-2», адже їй необхідне ще одне джерело постачання газу.

Про це заявив очільник Федерального об’єднання промисловості Німеччини Дітер Кемпф, передає DW.

За його словами, Німеччина не має піддаватися тиску третіх країн, зокрема США, та відмовлятися від будівництва російського газопроводу в обхід України.

Зазначимо, що США неодноразово критикували Німеччину за тісне співробітництво з Росією та економічну залежність від постачання газу. Крім цього, американський уряд намагається укласти договори про постачання до Німеччини свого скрапленого газу.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка ще не надала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» є Данія.

Напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа не може відмовитись від енергетичного співробітництва з Росією.

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром