Світ

Німецькі екологи подали до суду, щоб заборонити будівництво «Північного потоку-2»

4 липня, 2018 13:13
Світ/Німецькі екологи подали до суду, щоб заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Зберегти
Вигляд
Німецькі екологи з Союзу охорони природи та біорізноманіття (NABU) подали скаргу до Федерального конституційного суду у місті Карлсруе щодо будівництва німецького відрізка газопроводу «Північний потік-2».

Німецькі екологи з Союзу охорони природи та біорізноманіття (NABU) подали скаргу до Федерального конституційного суду у місті Карлсруе щодо будівництва німецького відрізка газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє «Польське радіо».

Раніше аналогічну скаргу організації вже відхилив суд нижчої інстанції. Активісти вважають, що таке рішення суперечить конституції Німеччини щодо права на справедливий судовий розгляд.

Екологи з NABU вимагають негайного замороження будівництва «Північного потоку-2» до вирішення слухання справи у суді.

Нагадаємо, що фінансовий директор компанії, що будує газогін в обхід України, заявив, що будівництво «Північного потоку-2» розпочнеться вже влітку 2018 року навіть без дозволу Данії, через територіальні води якої має проходити газогін.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини