Нова Зеландія не впускатиме на свою територію видворених з інших країн російських дипломатів.

Нова Зеландія не впускатиме на свою територію видворених з інших країн російських дипломатів.

Про це повідомляє New Zealand Herald.

«Ми попросимо наших партнерів з безпеки надати нам ці імена (дипломатів – ред.)», — заявила прем’єр-міністерка країни.

Згідно з рішенням уряду Нової Зеландії, видворених з інших країн через справу Скрипаля російських дипломатів помістять у список осіб, яким заборонений в’їзд та пересування територією країни.

Прем’єрка Джасінда Ардерн додала, що Нова Зеландія чітко висловлює свою стурбованість через атаку в Солсбері та «неадекватною реакцією Росії».

Раніше уряд Нової Зеландії вирішив не поновлювати переговори щодо створення зони вільної торгівлі з Росією, висловлюючи таким чином солідарність із Великою Британією у справі отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. 

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України.

Понад 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись: