Світ

Обсяг китайського експорту у 2018 році несподівано скоротився через торговельні війни

Reuters
Світ/Обсяг китайського експорту у 2018 році несподівано скоротився через торговельні війни
Зберегти
Вигляд
За підсумками 2018 року Китай експортував на 4,4% менше товарів, ніж у 2017 році. Аналітики очікували зростання експорту на 3% за рік.

Зазначається, що таке суттєве падіння обсягів експорту є найбільшим у Китаї за останні 2 роки та пов’язане з торговельною війною, яку проти країни розпочала адміністрація президента США Дональда Трампа.

Водночас, аналітики застерігають, що скорочення обсягів експорту Китаю несе загрози для економічного розвитку, повідомляє Reuters.

Раніше також стало відомо, що у 2018 році у Китаї вперше за 20 років скоротилися обсяги купівлі нових автомобілів.

Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп планує найближчим часом укласти нову торговельну угоду з Китаєм та покласти край торговельній війні. Так Трамп хоче стимулювати ріст акцій на фондовому ринку США.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Пов`язані новини