Місія ОБСЄ на Донбасі після виходу Росії з СЦКК буде напряму контактувати з бойовиками та українськими військовими для гарантування безпеки спостерігачам.

Місія ОБСЄ на Донбасі після виходу Росії з СЦКК буде напряму контактувати та ккординуватися з бойовиками та українськими військовими для гарантування безпеки спостерігачам.

Про це у коментарі Громадському повідомив перший заступник моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі Олександр Хуг.

«Ми все ще так само проситимемо гарантувати безпеку. Але тепер ми це робитимемо напряму. В цьому є різниця. Ми будемо продовжувати співпрацювати з військовими патрулями та зробимо нашу роботу більш ефективною — вона вимагатиме більше підготовки. Реалізація нашої місії відбудеться і без і за мінських домовленостей», — сказав Хуг.

Він додав, що тепер посилиться потреба координації через лінію фронту, якщо спостерігачі ОБСЄ хочуть потрапити на окуповану територію.

«Але ми маємо переконатися у забезпеченні цього діалогу, який є частиною нашого мандату», — сказав Хуг.

«Якщо патруль зустрічає проблему: їх зупиняє бій або мінне поле, ми контактуємо з людьми з озброєних формувань (ми маємо їхні номери) або з українською армією. Все залежить від того, де ця проблема. Такі контакти вже відбувалися раніше, для нас це не є новим. Тепер різниця в тому, що ця координація, яку забезпечувало СЦКК, буде здійснюватися самою місією»,— додав він.

 

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

Поділитись: