Українець Леонід Харченко, один із ключових фігурантів справи про збиття літака Boeing MH17 над сходом України в 2014 році, був арештований владою «ДНР» у березні 2020 року в Донецьку. Про це повідомляє «Русская служба BBC» з посиланням на джерело, причетне до військового командування «ДНР» у 2014-2015 роках.

Зазначається, що 11 березня — через два дні після початку суду в справі MH17 в Нідерландах — Харченка затримали й арештували біля його будинку в Донецьку, втім за іншою кримінальною справою. 8 травня арешт Харченка продовжили ще на два місяці, наразі він перебуває в слідчому ізоляторі так званого «міністерства юстиції ДНР».

Джерела «Русской службы BBC» стверджують, що Харченка звинуватили в начебто участі в незаконному обшуку в 2014 році та незаконному зберіганні зброї. Вони вважають, що так фігуранта справи MH17 хочуть ізолювати від слідства чи навіть викрадення українськими спецслужбами (як це сталося із Володимиром Цемахом).

Нагадаємо, українські спецслужби вивезли з непідконтрольної частини Донеччини колишнього командира протиповітряної оборони бойовиків Володимира Цемаха у червні 2019-го. Однак у вересні 2019-го влада України передала його Росії у межах обміну полонених. Нідерланди офіційно надсилали Росії запити щодо екстрадиції Цемаха, але Москва відмовила у цьому, й Цемах повернувся на непідконтрольну частину Донеччини.

Нагадаємо, Леонід Харченко є одним із чотирьох обвинувачених у справі MH17, яких оголосила Міжнародна слідча група в червні 2019 року. Обвинувачення стверджує, що Харченко (позивний «Крот») керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із іншим фігурантом — росіянином Олегом Пулатовим — супроводжував «Бук» до Сніжного.

Харченка ще в липні 2015 року оголосили в розшук в Україні у справі, заочно пред’явивши звинувачення в створенні терористичної групи.

Раніше розслідувачі Bellingcat заявили, що їм вдалося встановити одного з ключових фігурантів справи про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом — ним виявився заступником керівника Прикордонної служби ФСБ, генерал-полковник Андрієм Бурлакою.

Нагадаємо, 9 березня у Нідерландах розпочалися перші слухання у справі про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом.

Обвинувачені у цій справі — троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:

  • Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Наступне засідання у справі відбудеться в судовому комплексі «Схіпхол» у Нідерландах 8 червня 2020 року. Через карантин доступ до засідання буде обмеженим.

Поділитись: