Одеському активісту, очільнику одеського осередку партії «Сила людей» Олегу Михайлику у Німеччині дістали кулю з легені, якою його поранили 22 вересня 2018 року. У поліції заявили, що усі матеріали, необхідні для долучення кулі до справи, німецькій стороні передали.

Операцію Михайлику зробили 11 січня.

Нацполіція запевнила, що підготувала пакет документів та скерувала їх до Генпрокуратури 10 січня (тобто за день до операції). А станом на 11 січня документи вже отримала німецька сторона.

«На цей час всі матеріали отримані компетентними органами Федеративної Республіки Німеччина», — зазначили в поліції.

Раніше повідомлялося що Мюнхенський інститут кримінальних експертиз готовий дослідити кулю, яку вилучать з легені активіста, очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика.

На початку січня Слідство.Інфо повідомляло, що українські правоохоронці не підготували й не відправили в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика. Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile