Світ

Один з найбільших банків Швейцарії заморозив $5 мільярдів коштів з РФ — Reuters

22 серпня, 2018 22:50
Світ/Один з найбільших банків Швейцарії заморозив $5 мільярдів коштів з РФ — Reuters
Зберегти
Вигляд
Один з найбільших банків Швейцарії Credit Suisse заморозив близько 5 мільярдів швейцарських франків ($5 мільярдів) коштів, пов'язаних з Росією, у зв'язку з накладеними США санкціями.

Один з найбільших банків Швейцарії Credit Suisse заморозив близько 5 мільярдів швейцарських франків ($5 мільярдів) коштів, пов'язаних з Росією, у зв'язку з накладеними США санкціями.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначає агентство, такий крок банку Credit Suisse підкреслює «поширений серед банків страх щодо заходів Вашингтона через роботу з російськими фізичними особами та організаціями».

Також зазначається, що Credit Suisse фінансував літаки, які належать російському олігарху Олегу Дерипасці, а також надавав кошти російському олігархові Віктору Вексельбергу.

Для російської еліти такі кроки можуть закрити важливий шлях фінансування, пише Reuters.

«Credit Suisse працює з міжнародними регуляторами, де б вони не діяли, щоб дотримуватись введених санкцій, у тому числі проти Росії», — йдеться у повідомленні.

За даними центральних банків РФ, у 2017 році із Росії у Швейцарію надійшло близько $6,2 млрд, або 14 % від загального обсягу російських транскордонних відтоків.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла.

8 серпня Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії через отруєння у Великий Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.

Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.

МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути  здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Пов`язані новини