Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні назвала «закон про недоторканість» учасників протестів на Майдані у 2013-2014 роках одним з перешкод для ефективного розслідування «справ Майдану».

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Там уточнили, що моніторингова місія підготувала звіт з рекомендаціями щодо розслідування вбивств під час акцій протестів на Майдані.

«У ньому (звіті — ред.) моніторингова місія наголошує, що у розслідуванні 98 вбивств, відсутній прогрес у провадженнях про вбивства 43 осіб», — йдеться у повідомленні ДБР.

Серед головних перешкод для ефективного розслідування злочинів місія виділила такі фактори:

  • недоукомплектованість судів слідчими суддями;
  • недостатнє фінансування установ судових експертиз;
  • так званий «закон про недоторканість», який не допускає проведення розслідування вбивств правоохоронців.

Водночас моніторингова місія рекомендує Україні:

  • забезпечити незалежне та неупереджене розслідування всіх без виключення вбивств, скоєних під час протестів на Майдані Незалежності у Києві;
  • змінити процедуру заочного провадження, дозволивши переглядати вирок суду після затримання обвинуваченого;
  • скасувати «закон про недоторканність»;
  • забезпечити явку в суд підозрюваних та обвинувачених, звільнених з-під варти.

Виконувач обов’язків директора ДБР Олександр Соколов вважає за необхідне врахувати слідчими підрозділами Бюро у своїй роботі ці рекомендації.

«Бюро не може ігнорувати рекомендації міжнародної організації такого рівня і врахує їх у подальшій роботі», — зазначив він.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: