УКРАЇНА

Ймовірний організатор «убивства» Бабченка викрив замовників, надавши фото будинку журналіста в Москві — виконавець

18 червня, 2018 14:39
УКРАЇНА/Ймовірний організатор «убивства» Бабченка викрив замовників, надавши фото будинку журналіста в Москві — виконавець
Зберегти
Вигляд
lead
Організатор «убивства» у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка опосередковано викрив замовників з Росії, надавши виконавцю злочину досьє з фотографіями московського будинку журналіста.

Організатор «убивства» у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка опосередковано викрив замовників з Росії, надавши виконавцю злочину досьє з фотографіями московського будинку журналіста.

Про це в інтерв’ю ВВС розповів виконавець «убивства» Олексій Цимбалюк, який співпрацював зі Службою безпеки у цій справі.

За його словами, організатор Борис Герман після домовленостей на початку квітня надіслав у месенджері WhatsApp фотографію Бабченка. Сам Цимбалюк до того ніколи про журналіста не чув.

«На той момент я вже був на контакті з СБУ і почав гру з ним. Я просив більше інформації: треба було відтягувати час», — розповів Цимбалюк.

Він вважає, що наявність у досьє на Бабченка фотографій його московського будинку була «першим проколом» Германа.

«Якби він мені прислав щось інше, можливо, у мене і виникли б якісь сумніви з приводу його зв'язків з Росією. Думаю, він просто перекинув мені те, що скинули йому, навіть не спробувавши зашифруватись», — сказав Цимбалюк.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини