Світ

Посольство РФ попросило про зустріч з главою МЗС Британії для обговорення ситуації щодо отруєння Скрипаля

7 квітня, 2018 16:16
Світ/Посольство РФ попросило про зустріч з главою МЗС Британії для обговорення ситуації щодо отруєння Скрипаля
Зберегти
Вигляд
Посольство РФ у Лондоні попросило про зустріч з главою МЗС Британії Борисом Джонсоном для обговорення ситуації щодо отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

Посольство РФ у Лондоні попросило про зустріч з главою МЗС Британії Борисом Джонсоном для обговорення ситуації щодо отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

Про це повідомляє прес-служба посольства.

«Сподіваємося на конструктивну відповідь британської сторони і розраховуємо на організацію такої зустрічі найближчим часом» — зазначають у відомстві.

У диппредставництві наголосили, що «поточний рівень співпраці посольства з МЗС Британії незадовільний і давно назріла потреба у зустрічі посла Олександра Яковенка з міністром закордонних справ Британії Борисом Джонсоном».

У зв’язку з цим посол направив Джонсону особисту ноту. 

Як повідомляє Sky News, в МЗС Британії отримали запит і невдовзі нададуть відповідь.

Нагадаємо, 6 квітня екс-розвідник РФ Скрипаль вийшов з критичного стану.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

Нагадаємо, 29 березня донька екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля Юлія у лікарні Британії прийшла до тями та заговорила.

5 квітня  Юлія Скрипаль зробила першу офіційну заяву після того, як вийшла з коми, через ймовірне отруєння.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Пов`язані новини