Світ

ОЗХЗ збирає зразки для визначення речовини, якою отруїли жінку в Еймсбері

19 липня, 2018 09:25
Світ/ОЗХЗ збирає зразки для визначення речовини, якою отруїли жінку в Еймсбері
Зберегти
Вигляд
Організація з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) 18 липня оголосила, що збирає зразки для визначення речовини, яка, за даними слідства, спричинила загибель британки в місті Еймсбері, а також серйозні проблеми зі здоров’ям у її партнера.

Організація з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) 18 липня оголосила, що збирає зразки для визначення речовини, яка, за даними слідства, спричинила загибель британки в місті Еймсбері, а також серйозні проблеми зі здоров’ям у її партнера.

Як передає «Радіо Свобода», британський уряд 13 липня звернувся до міжнародної організації з проханням самостійно визначити, що це за речовина. Попередні висновки британського слідства полягають у тому, що причиною смерті Дон Стерджесс був «Новичок» — та сама нервово-паралітична речовина, що була використана для отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

ОЗХЗ повідомила, що її співробітники надішлють два окремі зразки до різних лабораторій і повідомлять Лондон про результати.

Раніше стало відомо, що жінка, яка померла після отруєння у британському місті Еймсбері, наносила речовину на руки і обличчя, використовуючи, як парфуми. 

4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.

Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон міста Еймсбері — постраждалих знайшли непритомними.

Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка отруїлись речовиною «Новичок». Водночас країна не вважає нападом другий випадок отруєння «Новичком».

Увечері 8 липня у лікарні Британії жінка, яку раніше госпіталізували  із важким отруєнням поблизу британського міста Солсбері — 44-річна Доун Стерджесс — померла.

Нагадаємо, у березні цього року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

 

Пов`язані новини