Світ

Палата представників Конгресу США ухвалила резолюції про засудження російської агресії проти України

Посольство України в США
Світ/Палата представників Конгресу США ухвалила резолюції про засудження російської агресії проти України
Зберегти
Вигляд
Палата представників Конгресу США ухвалила двопартійну резолюцію, у якій засудила російську агресію проти України у Керченській протоці.

Резолюція засуджує напад РФ на кораблі ВМС України як такий, що порушує обов’язкові до виконання міжнародні норми і домовленості.

«Документ закликає Росію негайно повернути судна та їхній екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями», — повідомляє посольство України в США.

У резолюції підтверджують відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу.

Також у документі закликають президента США Дональда Трампа та союзників і партнерів Сполучених Штатів «змусити Росію відповісти за триваючу агресію проти України».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини