Світ

Палестинці відкликали представника у Вашингтоні

16 травня, 2018 07:52
Світ/Палестинці відкликали представника у Вашингтоні
Зберегти
Вигляд
Палестинська національна адміністрація (керівні органи, створені для врядування на територіях Сектора Гази і частини територій Західного берега ріки Йордан) відкликала свого основного представника у Вашингтоні.

Палестинська національна адміністрація (керівні органи, створені для врядування на територіях Сектора Гази і частини територій Західного берега ріки Йордан) відкликала свого основного представника у Вашингтоні.

Про це йдеться на сайті міністерства закордонних справ автономії, пише Deutsche Welle.

Глава делегації Організації визволення Палестиниу Вашингтоні Хусам Зомлот повернеться на батьківщину у середу, 16 травня. На який термін палестинський представник відкликаний з Вашингтона, наразі неаідомо.

Рішення пов'язане з перенесенням посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму, йдеться в повідомленні.

Раніше Ізраїль вислав консула Туреччини у Єрусалимі на невизначений термін.

14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США.

Під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі на межі Сектору Гази та Ізраїлю внаслідок сутичок, загинули 58 людей, та понад 2 700 — дістали поранення.

Раніше повідомлялося, що в Єрусалимі на честь американського президента Дональда Трампа назвуть площу перед будівлею посольства США в Ізраїлі.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Пов`язані новини