Парафія УПЦ МП на Хмельниччині вирішила перейти до нової української церкви
На Хмельниччині парафія села Доброгорща, яка належала до колишньої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), вирішила перейти до помісної Православної церкви України. Про це повідомив митрополит Хмельницький і Кам'янець—Подільський Антоній.
«Маємо велику радість прийняти братів і сестер Свято-Миколаївської парафії села Доброгорща Хмельницького району (Російська Православна Церква в Україні) на чолі з настоятелем, священиком Олександром Булановим, до Хмельницької єпархії Православної Церкви України!», — написав митрополит.
19 грудня громада селища Шишківці в Чернівецькій області перейшла з УПЦ МП до єдиної Православної церкви України. Ця громада стала першою в Україні, що перейшла з МП в нову церкву.
21 грудня Парафії храмів УПЦ МП трьох сіл Вінницької області повідомили про рішення перейти до новоствореної Православної церкви України. 22 грудня на Закарпатті перша парафія УПЦ МП перейшла до нової української церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України
Нагадаємо, Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати.
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.
Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.
Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.
Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.
У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: