Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у Вашингтоні закликав спікера Палати представників Пола Раяна запровадити санкції проти всіх компаній, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2», а американський бізнес — взяти участь у модернізації української ГТС.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у Вашингтоні закликав спікера Палати представників Пола Раяна запровадити санкції проти всіх компаній, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2», а американський бізнес — взяти участь у модернізації української ГТС.

Про це йдеться у повідомленні порталу Верховної Ради.

Зазначається, що Парубій спільно з головами парламентів Грузії, Молдови, Литви та віце-спікером Сенату Польщі провів зустріч зі спікером Палати Представників Конгресу США Полом Раяном.

Головним питанням зустрічі Парубій визначив загрози від будівництва Росією газопроводу «Північний потік-2».

За його словами, багато експертів у безпековій сфері вважають, що саме газотранспортна система України була і залишається важливим стримуючим фактором від прямого повномасштабного військового вторгнення Росії.

Парубій зазначив, що «Північний потік-2» — це не економічний, а «агресивний гібридний проект Росії у бізнес-камуфляжі».

На його думку, одна з головних цілей побудови газопроводу — розв’язати собі руки в Україні. А також, через узалежнення від поставок газу, впливати на політику урядів Європи.

«Ми висловлюємо свою підтримку Данії в її позиції ненадання дозволу на побудову «Північного потоку-2». Закликаємо США та інші країни підтримати цю позицію Данії шодо ненадання згоди на побудову «Північного потоку-2» на своїй території і вона повинна витримати тиск Росії, а ми повинні їй у цьому всіляко допомогти», — наголосив Парубій і закликав Конгрес запровадити пакет санкцій проти усіх компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу.

Також він закликав американські енергетичні компанії взяти участь у модернізації української газотранспортної системи.

Нагадаємо, що наразі Данія залишається єдиною країною, що не видала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Гройсман заявив, що розраховує на підтримку Данії у протистоянні будівництву російського газогону.

26 червня стало відомо, що Данія виділить Україні близько 2,2 мільярдів гривень на проведення реформ.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: