Парламентська асамблея Європи ухвалила резолюцію щодо ескалації напруги в Азовському морі та Керченській протоці.

За резолюцію проголосували 103 парламентарі, 3 депутатів виступили проти, а 16 — утрималися.

Про це повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

Резолюція засуджує використання проти України військових кораблів та їхніх екіпажів, а також закликає Росію негайно звільнити українських військовослужбовців та надати їх необхідну допомогу (медичну, юридичну консульську).

Також документ вимагає забезпечити свободу судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці.

Після дискусії депутати вирішили чітко не згадувати в резолюції темін «військовополонені», на чому наполягала Україна, передає «Європейська правда». Їхній статус визначили як осіб, які підпадають «під дію міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевські конвенції». Саме Женевська конвенція 1949 року регулює статус військовополонених та правила поводження з ними.

«Наші моряки визнані такими, що підпадають під Женевську конвенцію, тобто військовополоненими . Це важливо для міжнародних судів і для сторони захисту», — зазначила віце-спікерка Ради Геращенко після ухвалення резолюції.

Зазначимо, що усі 24 захоплені Росією українські моряки заявили слідству в Росії, що вони військовополонені.

22 січня комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив доповідь щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: