Перемовини з Вселенським патріархатом про надання автокефалії українській православній церкві спочатку велися від адміністрації президента, а потім долучилися церкви. Про це повідомив архієпископ Чернівецький та Хотинський Владика Герман.

Архієпископ зазначив, що церкви долучилися вже після підписання звернення до Вселенського патріархату. Першочергово питанням займалися в адміністрації президента.

«З самого початку і президент України Петро Порошенко, і чиновники займалися безпосередньо цим процесом. Тому що перемови, які велися з його Всесвятістю, Вселенським патріархом, Вселенською патріархією, з ієрархами Вселенської патріархії вони велися першочергово від лиця адміністрації президента, а потім уже долучилися і церкви, коли ми підписали відповідне звернення до Вселенського патріархату», — сказав він в ефірі програми Громадського «Нині вже».

Також архієпископ пояснив, що під «цим процесом» він має на увазі найперше — надання автокефалії, а також проведення об'єднавчого собору для створення православної церкви в Україні.

3 листопада президент України Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду «Про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським Константинопольським Патріархатом».

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: