Генеральний інспектор Міністерства юстиції США Майкл Горовіц оприлюднив звіт щодо розслідування втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року, яке проводив спецпрокурор Роберт Мюллер. У ньому робиться висновок, що результати розслідування не є політично заангажованими.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на текст звіту.

Зокрема, звіт встановив 17 «суттєвих помилок чи упущень» у розслідуванні, які стосувалися встановлення стеження за одним із радників передвиборчої кампанії Трампа, утім їх не прирівняли до свідомого порушення.

Президент США Дональд Трамп неодноразово називав розслідування спецпрокурора Мюллера «полюванням на відьом», яке організувала Демократична партія США з метою позбавити його президентства.

Результати розслідування, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах, але не довели факт змови між Трампом і російською стороною. При цьому Роберт Мюллер, попри наполягання демократів, також не встановив, чи давали підстави дії Трампа оголошувати йому імпічмент, лишивши це питання на розсуд американського парламенту — Конгресу.

Раніше CNN із власних джерел стало відомо, що один із колишніх працівників Федерального бюро розслідувань США міг внести зміни в документ під час розслідування щодо російського втручання у президентські вибори в США в 2016 році.

Також Палата представників США розслідує, чи не збрехав президент Дональд Трамп спецпрокурору Роберту Мюллеру в письмових свідченнях у розслідуванні втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом із них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які могли брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених — російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile