УКРАЇНА

Перукар з Києва ходить на допити щодо Манафорта в Генпрокуратуру

2 жовтня, 2018 17:06
УКРАЇНА/Перукар з Києва ходить на допити щодо Манафорта в Генпрокуратуру
Зберегти
Вигляд
Київський перукар Євген Касєєв розповів, що ходить на допити  в Генеральну прокуратуру, СБУ та податкову через виплату коштів американському політехнологу Полу Манафорту з офшорних фірм, записаних на його ім'я.

Київський перукар Євген Касєєв розповів, що ходить на допити  в Генеральну прокуратуру, СБУ та податкову, зокрема через виплату коштів американському політехнологу Полу Манафорту з офшорних фірм, записаних на його ім'я.

Про це Касєєв розповів у інтерв'ю «ВВС Україна».

Чоловік зазначає, що в 2006 році його квартиру в Донецьку пограбували — після цього періодично «на викрадений паспорт спливають різні фірми».

У кінці 2017 Касєєва, як він стверджує, викликали до прокуратури та надали нібито підписані ним документи про переказ коштів і закупівлю техніки. Тоді Касєєв нічого не знав про Пола Манафорта.

«Коли я їхав вже додому з прокуратури, то вирішив почитати, що це за справа і куди мене приписали з тим вкраденим паспортом», — сказав Касєєв.

Ім'я Касєєва вперше з'явилося у журналістському розслідуванні 2017 році журналіста Сергія Лещенка, зазначає «ВВС Україна». Тоді чоловіка згадували як особу, чия офшорна компанія Neocom Systems Limited нібито перераховувала політтехнологу Полу Манафорту сотні тисяч доларів.

У вересні цього року про ситуацію написало американське видання The New York Times. Газета опублікувала історію про те, як ім'я 34-річного київського перукаря Євгена Касєєва з'явилося у фінансових документах на мільйони доларів.

Сам Касєв зазначає, що американські слідчі до нього не зверталися у справі Манафорта, а українські викликають на допити раз на півтора-два роки.

14 вересня стало відомо, що екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером. Також він погодився визнати провину за 2 пунктами звинувачень.

9 вересня стало відомо, що адвокати Манафорта обговорили з прокурорами умови угоди зі слідством, щоб уникнути другого етапу суду, який має відбутися у вересні у Вашингтоні.

Нагадаємо, другий суд над Манафортом мав розпочатись 17 вересня і мав стосуватись його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

На наступному судовому процесі щодо Манафорта планувалось, що прокурори представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист  Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

 

Пов`язані новини